Turistični film: PESEM JUŽNE ŽELEZNICE – ŠENTJUR

PESEM JUŽNE ŽELEZNICE

naročnik: RAZVOJNA AGENCIJA KOZJANSKO

v okviru projekta: ROJSTVO EVROPE

produkcija: PRODUKCIJA BAKSTER d.o.o.

režija: ALEŠ PETRIČ
scenarija: MIRTA ZAJC
organizacija: NATALIJA RODOŠEK
kamera: BLAŽ JUVAN, URBAN BRADEŠKO
direktor fotografije: URBAN BRADEŠKO
lučkar: ALEN UDOVČ
asistent: TADEJ DEMŠAR
tehnična podpora: BLAŽ JUVAN
make up: NASTJA GORJUP
scenografija: DVOREC RUS, STANE OSOLNIK

montaža: ALEŠ PETRIČ, NATALIJA RODOŠEK
barvna korekcija slike animacije in FX: ALEŠ PETRIČ
oblikovalec zvoka in glasbeni producent: BERNARD PINTAR ORKESTRA
grafični oblikovalec in web promocija: BLAŽ JUVAN

glavna igralca: KARMEN LUKŠA, MARTIN RUDNIK

LOKACIJE
Zeliščna kmetija Kalan: MILAN KALAN, VIKTORIJA KALAN
obiranje jabolk: SLOM d.o.o.
Planina “Veselja DOM”: OŠ PLANINA PRI SEVNICI, SAŠA KROFL
grad Planina: TOMI GOMILŠEK MARKO PLOŠINJAK
spominska hiša Blaža Kocena: GAŠPER STARINA
Ponikva cerkev sv. Martina: župnik ALOJZ KAČIČNIK
Ponikva trg: OŠ Ponikva, ZALA REZAR
spominska hiša: ANTOM MARTIN SLOMŠEK
Planinski dom in razgledni stolp na Resevni:
čebelarstvo: ANDREJ JERNEJ, BENJAMIN VIŠNA JERNEJ
Proseniško jezero: RAJSKI OTOK
zvoki narave: ALEN in GAJA RECKO
Žusem raziskovanje: DANAJA KRAJNC, NINA JURJEC
vlečenje vrvi: ŠD SVETINA
pletilke: DANICA RECKO, MARJANA SENGER, MARIJA in ZOFIJA DROBNE
Ferležev mlin: KAROL FRLEŽ, TANJA GOBEC
TK Zdolšek: JURE ZDOLŠEK
lončarstvo: ŽIVA in JASNA ZUPANC, TJAŠA GAŠPERŠIČ
slivniško jezero: Ribiška Družina Voglajna
sup team: VILIJAMin NIK GOLEJ, ALJA ZALAR,MARUŠA ZDOLC, TJAŠA GAŠPERŠIČ
indijanska vas: MLADINCI Gorice pri Slivnici
starodavni običaji ”slama”: VAŠČANI
košnja trave: ANTON BOBEK, FRANC ŠPAN, IVAN in SILVO TOVORNIK
spominska soba New Swing Kvarteta: MARJAN PETAN
Ipavčeva hiša: IVO FRBEŽAR
poročna dvorana: KATARINA ČOP, LUKA VIRANT, MATEJ TANŠEK
Cerkev sv. Jurija: FOLKLORNA SKUPINA LINTVAR
knajpanje: PARK STAREJŠIH OBČANOV
Muzej Južne železnice: MIHAEL BUČAR, JOŽICA KRISTAN ILIČ
observatorij: OŠ PREVORJE
razbojnik Franc Guzej
joga – Biološka kmetija: vinar ACO URBAJS
rajski vrt: GORAZD MAUER
ruševina Rifnika
zvoki jame: ROK VODEB, MIRKO ČANDER
konjeniško društvo Blagovna: ALEN KLADNIK, MARJANA GAJŠEK
kulturni dom Šentjur

ŠENTJUR
marec, 2015